- Çokbilgi.com - https://www.cokbilgi.com -

Türk Milletine Açık Mektup

doğu türkistanDoğu Türkistan, Uygur Türklerinin yaşadığı özerk bir Türk bölgesidir. Bu bölgeye özerk dense de çin’in yaptığı işkence ve soykırım 50-60 yıldır bağımsızlığımıza gölge gibi, hançer gibi çökmektedir. Onlarca yıldır şehit edilen Uygur Türkü soydaşlarımızın bu durunu, satılmış basın-yayın ve etkin siyasette bulunan hain siyasetçilerce dile getirilmemektedir. Çoğunlukla 60 yılı içine alan ama yüzyıllardır yok edilme, soykırıma uğrama siyasetine maruz kalan soydaşlarımızın 5 bin yıllık ata yurtlarında bunu yaşamaları ve bizim onlara desteksiz kalışımız bizlere büyük üzüntü vermektedir. Sessiz çığlıklarla yüzyıllardır haykıran soydaşlarımızın deyim yerindeyse bıçağın kemiğe dayanmasıyla sessiz çığlıkları birkaç gün önce haklı başkaldırıya dönüşmüştür.

Bir toprağın o milletin olabilmesi için, nesillere analık etmiş olması, kanla sulanması, şehit bedeniyle onurlanması, yüksek bir kültürle yoğrulması, göğe yükselen (masa başında çizilmeyen) bir bayrağın üzerine dikilmesi, binlerce yıl tozunda, toprağında, içinde artık o milletin terini, kanını taşıması gerekir. Kaşgar, Urumçi, Turfan, Kumul, Yarkent illeri, Türklerin yüzyıllardır ata topraklarıdır. çin’in 1949 yılından bu yana bu bölgelerin yer altı kaynaklarını tek yönlü kullanması, burada yaşayan Uygur Türklerini bölge dışına itmesi ve tutuklu evlerine götürüp orada insanlık dışı işkence yapması, onları kurşuna dizmesi, işkence yoluyla öldürmesi olaylarına Türkiye Türkleri olarak sessiz kalamayız.Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde yıllarca süren baskıya dayanamayan Uygur Türk’ü soydaşlarımız haklı başkaldırısına sabaha karşı başlamışlardır. Soysuz çin’li polislerin ve işçilerin saldırısıyla ilk önce 18 Uygur Türk’ü şehit edilmiştir. Panzerlerle çocuk-yaşlı demeden soydaşlarımızın canlı canlı bedenlerinin üzerinden geçilmiş, bedenleri ezilerek hepsi şehit edilmiştir. Bu olayın ardından seslerini yükselten Uygur Türklerinin evlerinden, ana-babalarından, eşlerinden, çocuklarından ve en önemlisi ata topraklarından uzaklaştırılmasını Türkiye Türkleri göz ardı etmemelidir. 900’e yakın soydaşımız şehit edilmiş, binlerce soydaşımız da işkence ve tutuklu evlerine götürülmüştür.

Geçen yıl, Filistin için çıkan sesler nerede? Milliyetçi geçinenler, Müslüman geçinenler bunu neden göz ardı etmektedir. Yüzyıllar önce korkudan uzaydan görünebilen çin seddi’ni diken “çin” korkakça hareket etmektedir. Türklüğünü unutmayan milletimiz bu soykırıma kilometrelerce öteden tepkisini koymalıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Bir gün çin seddi’nin önünde bütün Türk devletleriyle toplanacağız.” sözü gerçek olmak için biz Türk gençlerini ve Türk milletini beklemektedir. Bu soykırıma tepkisiz kalamayız. Bir Türk dünyaya bedelse, şimdi sıra SEN’de ey Türk milleti…

Türk Türk’ü; Tanrı Türk’ü Korusun…

Türk’üz ne mutlu, soyumuz Oğuz’dan, yürürüz Turan’a;
Canlar feda, kanlar feda, birleşmiş Türk Yurduna…

türkçü turancı