- Çokbilgi.com - https://www.cokbilgi.com -

Temple Run Rekorunuz Kaç?

temple run rekoruTemple Run, akıllı telefonların vazgeçilmezi olan ve iki kere oynayan bir insanı hemen bağımlı yapan, gözlerde uyuşturucu etkisi olan bir koşma oyunu. Önce oyunun mantığını çözmeye çalışıyor, bu sırada fark etmeden oyuna alıştığınızı hissediyorsunuz. Arkanızdan sizi kovalayan canavardan kaçmak, gerçekten büyük bir refleks gerektiriyor. Çünkü kayaların veya ateşin altından kaymak, uçurumlardan veya dönen kazıklı engellerden atlamak zorundasınız. Bu sırada altınları, bazı güçlendirici hapları toplamak ve can kurtarmak için kullanılan “gemleri” yalayıp yutmak için gözünüzü dört açmak, parmaklarınızı ve el koordinasyonunuzu muazzam düzeyde oyuna ayarlamak zorundasınız.

Özellikle uçurum kenarından koşarken karakterin sağa veya sola yanaşmaları, trene bindikten sonra rayların sağlam kısımlarını takip etmek gibi yönlendirmeler tamamen telefonun baş kısmını sağa veya sola yatırmanızla gerçekleşiyor. Bunu yaparken aniden karşınızda beliren duvara çarpmamak için başınızı aşağı eğmeniz, uçurumun tam bittiği kısımdan sola dönmeniz veya karşıdaki bir yere atlayarak devam etmeniz için ekranda dört yöne çizgi çizer gibi dokunmanız gerekiyor. Bunların hepsini yaparken daha fazla altın toplamak ve çoklukla tuzak olarak yerleştirilen gem‘leri kaçırmamak için bütün devinimsel becerinizi ortaya koymanız gerekiyor.

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere ben şu ana kadar en fazla 4,222,260 puana ulaşabildim. Bunun için yaklaşık 16 bin metre koştum ve 7,261 tane altın topladım. İlk oyunlarında 70 bin bile yapamayan biri için, bence bu çok güzel bir başarı. Hatta beni geçen var mı, çok merak ediyorum. Mâlum bu oyun akıllı telefonu olan her insanın sanırım hayatında en az bir kere oynadığı bir oyun. Öyle ki, şu anda Apple Store’da ve Google Play Market’te en çok indirilen oyunlar sıralamasında uzun zamandır ilk üç sırada yer alıyor.Hâlâ bu oyunu denemeyenler oyunu yükleyebilirler. Oyunu indirecekler için vicdanî uyarı: Lütfen oyunu indirirken bağımlı olacağınızı dikkatinizden kaçırmayın ve bütün sorumluluğu üzerinize almanız kaydıyla oyunu yükleyin. Aksi hâlde hiçbir şekilde vebal almak istemeyiz, günahı boynunuza! ((:

İyi koşmalar!