- Çokbilgi.com - https://www.cokbilgi.com -

Aşk ve Sevgi Sözleri / 8 – (Güzel Sözler)

aşk, sevgi sözleri♥ İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepsi parlıyordu, hepsi gökteydiler. Ama ben seni güneşim seçtim. Bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.

♥ Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla. Ve unutma ki hayat karşılaştığın güçlüklerle değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir…

♥ Bu senin aşkını gömdüğüm yüreğim gün gelir kapılarını sonsuza dek kapatır hani seni gördükçe ürperen bedenim bir gün toprak olur gider ama bu sevgim bitmez be güzelim.

♥ Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.

♥ Geceler seni sevdiğim kadar uzun olsaydı eğer inan ki yeryüzüne hiç güneş doğmazdı.

♥ Sen hiç yağmurlu günde ağlayan toprak gördün mü? Boşuna zorlanma bir tanem göremezsin asla yalnız seven aşıklar görür onu. Çünkü karşılıksız aşklar her toprağa gömülür.

♥ Aşk bir elma şekeridir. Yersin yersin elinde kazığı kalır.

♥ Ne mutlu şimdi yanında olanlara, sana dokunup sesini duyanlara, seni tanımadan yanından geçenlere… Hepsi sana yakın ama hiç biri köküne hasret değil…

♥ Rüzgar alabildiğine hırçın, yağmur alabildiğine inatçı, yüreğin ise onlara inat sanki bir liman… Tıpkı gözlerindeki huzur gibi…

♥ Gördüm diyebilseydim eğer sende gördüklerimi, inanmazlardı hayal derlerdi. Bilselerdi eğer sende ne gördüğümü, yıllarca hayal görmeyi isterlerdi. .

♥ Ben her gece sen uyurken dalga olup vuruyorum sahillere rüzgar olup esiyorum sessizce sen uyurken yüreğim geliyor üstünü örtmeye bensizken üşürsün diye…♥ Aşk bir çay sevgi ise şeker bizim gibi garipler çayı şekersiz içer.

♥ Yarınlar hep güzel olacak derler, oysa bugünlerde dünlerin yarını değil mi?

♥ Kenardan ben geçeyim yol senin olsun ben zehir içeyim şu senin olsun bir sevgili bulmuşsun hayırlı olsun bi tane de benim var haberin olsun.

♥ Bulutlara yükledim özlemimi. Rüzgarlarla yolladım sevgimi. Yağmur yağdırdım gözyaşlarımla. Küçük melekler yolladım seni öpmeye geldiler mi?

♥ Fizik ile buldum, kimya ile çözdüm, edebiyat ile söylüyorum, seni çok seviyorum.

♥ Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana sevgi yürek ister sen yalancısın sevgiden anlamayan bir zavallısın

♥ Gözleriyle gözlerine göz koyanın, gözlerimle gözlerini oyarım. Gözlerini gözlerden sakın, gözlerin gözlerime lazım.

♥ Gülü öylesine sevmelisin ki; soranlara dikeni yok diyebilmelisin.

♥ Herkesi kusurları ile gören bir kimsenin senden de övgü ile bahsetmesini bekleme.

♥ Aşk hatalara karşı daima kördür, daima mutluluklara meyillidir. Kanun tanımaz, kanatlıdır. Ve tutuklanamaz. Kafaların bütün zincirlerini kırar geçer. Aşkım…

♥ Beni karanlıktan aydınlığa, yalandan gerçeğe, ölümden ölümsüzlüğe götürdüğün için teşekkürler… Seni seviyorum!

Aşk bir havuzdur içine aptallar düşer. Ama beni ittiler.

♥ Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim…

♥ Unuturum desem de inanma sakin, ömrümce kalbimden silinmez adın. Bir sizi içimde senden de yakın kalbimin sesini dinler bulurum seni.

♥ Sen hayatımsın tek varlığımsın sen benim belalım… Vazgeçememki senden canıma cansın sen kara sevdamsın.

♥ Sokakta bir kız gördüm takıldı gözlerim gözlerine, aşığım zannetti beni kendine, halbuki ne bilsin, benziyordu gözleri gözlerine.

Güzel Sözler sayfasına dön! «|