- Çokbilgi.com - https://www.cokbilgi.com -

Aşk ve Sevgi Sözleri / 6 – (Güzel Sözler)

aşk, sevgi sözleri♥ Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatırlar bilir misin? Çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler… Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum.

♥ Hani bazı gözler vardır sözleri anlatır, hani bazı sözler vardır gözleri ağlatır, hani bazı anlar vardır değeri geç anlaşılır, hani birde aşk vardır seni hatırlatır.

♥ Seni sevmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey, ama artık ben şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

♥ Hiç aşık olmamış kadınlar bulunabilir ama, hayatında bir kez aşık olmuş kadın pek azdır.

♥ Bir çiçeğim vardı, adını aşk koydum; kopardılar, bir çiçeğim vardı, adını sevgi koydum; soldurdular, şimdi yine bir çiçeğim var, adını ızdırap koydum; ne koparan var, ne solduran.

♥ Gözleriyle gözlerine göz koyanın, gözlerimle gözlerini oyarım. Gözlerini gözlerden sakin, gözlerin gözlerime lazım.

♥ Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

♥ Hiç aşık olmamış kadınlar bulunabilir ama, hayatında bir kez aşık olmuş kadın pek azdır.

♥ Bir yudum mutluluk, peşinden koşuyorum, ne olacak halim bilmiyorum, sevmişim seni bir kere, doyamadan gidiyorum.

♥ Merhaba hüzün adası ben duygu gemisi demir attım kıyılarına haydi uyan aç gözlerini bak ne diyor gemideki ses ”seni özledim”…

♥ Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgârlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi… Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha bir. Sönük olur, yakamozlar başka çizer denize kendini ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan eğer!

♥ Gerçekle hayalin bariz farkı uzağa atarsın yakına düşer öyle anlar öyle simalar vardır ki unutmak istersin aklına düşer.

♥ Bir deniz düşün (susuz); bir insan düşün (mutsuz); bir gece düşün (uykusuz); bir bahar düşün (çiçeksiz); birde ben düşün, sensiz…

♥ Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!

♥ Bir insanın idealleri olmalı sonsuzluk gibi, bir insanın özlemi olmalı özlemle açan çiçekler gibi, bir insanın birtanesi olmalı oda senin gibi.

♥ Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelir ya insana uzakta olduğun için tutkunum sana hani en güzel aşk imkânsız gelir ya insana imkânsız olduğun için aşığım sana seni çok seviyorum hem de istemediğin kadar çok seviyorum…

♥ Her gün sevda çekip de, gülünmüyor değil mi, bir güzelden başkası, sevilmiyor değil mi, seni asla unutamam, sensiz olamam diyordun, hani bensiz olurdun, olunmuyor değil mi?

♥ Kestane renkli gözlerin, seni hep severim, eğer istesem bana bir öpücük verir misin, verirsen sevinirim…♥ Hep kalanlara gidenleri kattım! Bir gün yerine geçemediler. O kalanlara gidenleri kattım yine de bir tane? Sen? Edemediler. Önceleri hasreti hiç tatmadım, yanından hiç ayrı kalmadım, biter diye takvimlere baktım. Zor geldi ayrılık alışamadım. An gelir insan gülerken ağlarmış. Gözyaşları sel olup kalbine akarmış? Seni çok seviyor ve özlüyorum. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getiriyorum?

♥ Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kuruşun diye kaç kez güneşe aşmaktan.

♥ Her aşkın gökyüzünde bir meleği varmış. Yeryüzünde biten her aşk için gökyüzünde bir melek ağlarmış… İnan ki bizim meleğimiz hiç ağlamayacak. Seni çok seviyorum aşkım…

♥ Her yağmur damlası seni seviyorum demek olsaydı her yeri sel götürürdü…

♥ Kul olmuş ateş yanar mı? Buz tutmuş şu akar mı? Bu gözler seni sevdi başkasına bakar mı?

♥ Bir gün bana soracaksın beni mi Tanrı’yı mı daha çok seviyorsun diye? Tanrı diyeceğim kırılacaksın ama bilmiyorsun ki benim Tanrı’mın sen olduğunu.

♥ Seni seviyorum; elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine şimdiye kadar kimsenin başaramadığı o sıcaklığı koymayı başardığın için…

♥ Seni tanımadan önce ben bende değildim, oysa seni tanıdıktan sonra, bendeki bensizliğin aslında sensizlik olduğunu anladım.

♥ Şafak vakti yağan bir çığ tanesi kadar masum gün batımında denizlerden esen rüzgâr kadar çılgın ve okyanusun derinliklerindeki bir inci tanesi kadar özelsin.

♥ Sevgiyi göstereceksin söylemek yetmez, sevgi gözlerinde olacak sözlerin yetmez, sevgi her şeydir kalbe hapsedilmez, seveceksin benim gibi ama yüreğin yetmez…

♥ Sevebilir misin beni kuşun gökyüzünü sevdiği kadar? Sevebilir misin beni martinin denizi sevdiği kadar? Sevebilir misin benim seni sevdiğim kadar?

♥ Sana olan sevgim İstanbul kadar büyük Ankara kadar anlamlı Antalya kadar egzotik bursa kadar çekici diyarbakır kadar kabadayı batman kadar vazgeçilmezdir bitanem…

♥ Damdan düşer gibi hayatıma girdin, beni deli divane ettin, suçum neydi ki, beni kendine bu kadar aşık ettin.

♥ Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara, kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

♥ Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kuruşun diye kaç kez güneşe aşmaktan.

♥ Bu gece rüyama gir gizlice, beni sımsıkı şar op kokla iyice, son kez isyanlar savur, küfret güzelce ve sonra çek git kahrolası hayatımdan sinsice!

♥ Sen benim için vazgeçilmezsin. Çünkü seni sevmek nefes almak gibidir.

Güzel Sözler sayfasına dön! «|