- Çokbilgi.com - https://www.cokbilgi.com -

Aşk ve Sevgi Sözleri / 1 – (Güzel Sözler)

aşk, sevgi sözleri♥ 7 ayrı iklimden 7 ayrı arı gelse 7 arı 7 ayrı bahçeye girse 7 bahçede 7 ayrı çiçeğe konsa 7 ayrı çiçekten 7 ayrı bal yapsa yinede senden tatlı olamaz!

♥ Hayata niye geldim diye düşünmeye başlamıştım 19’umdan sonra seninle tanışınca anladım dünyaya geliş sebebimi.

♥ Seni sildiğimde, anılar defterinden, biliyordum sokup attığımı hayatımın yarısını…

♥ Aşkımı dağlara yazacaktım ama aşkımdan büyük dağ bulamadım.

♥ Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz, ormanın denizinde huzur gibisin, ışığım sensin, güneşimsin… Bil ki çok özlendin…

♥ Bal deyip versen de zehiri gülüm seven çeker bunca kahiri gülüm gelse de ömrümün ahiri gülüm sana aşık olan yanım var benim ardım sıra bir damla yaş akmasa ahirette kimse sahip çıkmasa tanımasa yüzüme de bakmasa sen gibi sultanım hanım var benim…

♥ Ay ışığının aydınlattığı bir kumsala küçük bir dal parçasıyla seni seviyorum yazmak isterdim ama sen hırçın bir dalga olup silersin diye yazmaktan korktum.

♥ Bir erkekle mutlu olmak için onu çokça anlayıp az da olsa sevmek; bir kadınla mutlu olmak içinse onu çokça sevip, anlamaya hiç çalışmamak gerekir.

♥ Beni yıldızlara benzet: Sana olan sevgim yıldızlar kadar parlak, bir gün sana olan yıldızım kayarsa bil ki sana olan sevgim kaymıştır, bitmiştir!

♥ Bir gül olmak isterdim neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bi daha oradan çıkmamak için.

♥ Bataryası zayıflamış hayallerimin kapsama alanı dışında kalan kesimlerine şebeke hatası yüzünden ulaşamadım oysa şimdi yüreğimde full çeken hattımla seninleyim.

♥ Baharımın solmayan tek gülü eğer bir gün beni sevdiğini hatırlarsan o zaman sen bende solmuş olacaksın.

♥ Bir kuş olup gitsem, assam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni…

♥ Paslı bir yalnızlıktı avuçlarımda. Ardımda bir yürek yükü rüzgar. Ne zaman sevmeye koyulsam, doğrulup çoğaldı ayrılıklar…

♥ Başkasına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin.

♥ Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir benim için ve özellikle de senin bir yudum sevgine hasretim şimdi uzaklarda sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyor ve buseler yolluyorum buralardan. . Kalbim hep seninle…♥ “seni seviyorum” derken hiç yalan söylemedim, yalan söylerken hiç “seni seviyorum” demedim

♥ Sesine mevsimlerin eğildiği, gözlerine baharın ağladığı, ağlar gibi gülmeni, dokunuşlar gülecek gibi duran yüzünü özledim. .

♥ Yanında benden başka biride olsa, her şeyi inkar etmiş inandırmış olsan da ve ona duygulanmış sevdalanmış olsan da, biliyorum bu gece beni düşüneceksin.

♥ Bakakalırım giden geminin ardından atamam kendimi denize. Serde erkeklik var ağlayamam.

♥ Bazı rüyalar diğerlerinden çok uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel. Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor.

♥ Bir çift ela göz yüzünden içimde bir sonbahar açıyor; öyle açıyor ki, acılar acısız kalıyor, mevsimler üstüme devriliyor, kışlar kışsız kalıyor…

♥ Ben seni sevmek için değil sevmenin nasıl olduğunu gör diye sevdim sen benim alın yazımsın.

♥ İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler, gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.

♥ Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah işe ruhuma doğan güneşim oldun.

♥ Bir soluk kadar yakın, bir yıldız kadar uzak derler sevgi için; uzanırsın yetişemezsin, yetişirsin dokunamazsın, dokunursun vazgeçemezsin, vazgeçersin yaşayamazsın.

♥ Seni unutmayı düşündüm bu gece. Bir sigaranın üstüne adını yazdım. Sigara bittiğinde unutacaktım seni. Duman duman atacaktım, seni içimden. Rüzgar savuracaktı, küllerini fakat… Seni unutmayı düşünürken. Nerden bilebilirdim ki. Seni her nefeste içime çektiğimi!

♥ Bir gün sevecek olursan ilk önce kendini sev ve daha sonra beni sev çünkü ben seni öyle sevdim.

♥ Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.

♥ Bir gün sevgilim sordu aşk nedir diye… Biraz zaman istedim düşüneyim diye, ertesi gün gördüm onu bir başkası ile, kulağına fısıldadım aşk ıstıraptır diye.

♥ Gül filizlendiği günden beri güneşe aşıktır, her ne kadar güneş her gece ayın görkeminde kanıp gulu bıraksa da. Gül asla yıldızlara kanıp güneşi bırakmaz…

♥ Bir çift ela göz yüzünden içimde bir sonbahar açıyor öyle açıyor ki, acılar acısız kalıyor, mevsimler üstüme devriliyor, kışlar kışsız kalıyor…

♥ Ben seninle sonsuzdan gelen iki işin olup ince kenarlı merceğin odak noktasından kesişebilme ihtimalini sevdim.

♥ İkimizde cehennemde yanacağız, sen kalbimi çaldığın için bense tanrıyı bırakıp sana taptığım için…

♥ Paslı bir yalnızlıktı avuçlarımda. Ardımda bir yürek yükü rüzgar. Ne zaman sevmeye koyulsam, doğrulup çoğaldı ayrılıklar…

♥ Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun. .

♥ Elimde denizden çıkardığım bir midye kabuğu var. Denizden o kadar uzakki. Tıpki benim sana uzak kaldığım gibi.

♥ Güler yüzle söylenen bir yalanı bir anda yuttuğumuz halde acı gerçeği ancak damla damla yutarız.

♥ Benden seni seviyorum dememi istiyorsun. Ben ise seni sevmekle yetinmek istemiyorum. Seni ölünceye dek hayatımın her anında yaşamak istiyorum.

♥ Hüsranı bir tek yerde kabul ediyorum, yaşamak varken yaşayamamış olmakta.

♥ İsmini duvara yazdım kötü kalpli insanlar sildi, ismini kumsala yazdım deniz sildi, kalbime yazdım onu da senden başkası silemez dedim.

♥ Erkekler mi daha akıllı yoksa kadınlar mı, cevap vermek çok zor ama siz hiç bacakları güzel diye bir erkeğin arkasından koşan kadın gördünüz mü?

♥ Dünde, bugünde, yarında, yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine köy; ben hep ordayım.

Güzel Sözler sayfasına dön! «|